بلاکچین: توانمند ساختن اینترنت ارزش

  • 43 بازدید
  • آخرین پست 01 دسامبر 2018
پست شده است admin 25 سپتامبر 2018

هفت سال پس از اختراع بلاکچین، یک انتقال در نقطه‏ ی تمرکز بحث در مورد کاربردهای این فناوری واقع گردید. پیش از این، بحث عمدتاً بر ارز رمز پایه که با نام بیت کوین شناخته می‌شود.

در این سال هرچند، توجه بیشتر و بیشتر به سمت مؤلفه‌های مرکزی خود بلاکچین و ماهیت آن به‌عنوان یک دفتر ثبت توزیع‌شده برای تراکنش‎ها منتقل شده است. چندین استارتاپ و متصدی در بخش مالی در حال رقابت به‌منظور رسیدن به محصولات و خدمات جدید و یا تلاش در جهت بهبود یکی از نمونه‎های موجود می‏باشند.

فناوری بلاکچین در ابتدای امر به‌منظور ارائه‌‎ی یک روش جایگزین برای پرداخت‎ها با استفاده از روش‎های رمزنگاری به جهت فراهم نمودن یک جایگزین مکانیسم اعتماد میان دو طرف معامله بود که در حال حاضر به‌عنوان یک راه‏حل برای طیف وسیع‎تری از تراکنش‎ها استفاده می‎شود.

بر اساس منابع مختلف، ما انتخاب کرده‏ایم که فناوری بلاکچین را به چهار حوزه‏ی توسعه‎‌ی متفاوت دسته‎بندی نماییم. از این چهار دسته، فهمیده‏ایم دسته‎ای که ما نام Value Web را برای آن انتخاب کردیم، بزرگ‌ترین مجموعه‎ی مورداستفاده و کاربردهای پتانسیل را فراهم مینمایند. تحقیقات ما هم‎چنین ثابت نمود که این موضعی است که بیشترین میزان پول و تلاش در آن صرف می‎گردد.

شرکت‎‌های استارتاپی جدید که راه‏حل‎هایی را در این حوزه پیشنهاد داده‎اند قبل از این به وجود آمده‎اند و مؤسسات موجوددر هر دو قسمت خدمات مالی و فناوری در حال بررسی راه‏حل‎های مبتنی بر بلاکچین می‏باشند. علاوه بر این مؤسسات مالی موجود در حال واکنش نشان دادن نسبت به تازه‌واردان از طریق سرمایه‎گذاری در شرکتهای بلاکچین، توسعه‎ی راه‏حل‎های در زمینهی مسکن یا شکل دادن مشارکت می‏باشند.

در این مقاله مواردی از قبیل مروری کلی بر توسعه‎ی بلاکچین، جزئیات چگونگی پردازش تراکنش‎ها در شبکهی بلاکچین و مختصری از طرح‎های فعلی و پیشنهاد یک استراتژی برای اینکه چگونه سازمان‎ها بتوانند این فناوری جدید را در آینده استفاده نمایند، بیان شده است.

پست شده است هادی 01 دسامبر 2018

بسیار کاربردی است بخصوص در حوزه ارزهای رمیزنه

Close